Cement bílý CEM I 52,5 R 25,0 Kg Dánský

Kód: 108
Novinka Tip
327 Kč
Skladem

Bílý cement CEM I 52,5 R slouží jako pojivo pro přípravu betonů, malt a stavební výrobky. Je vhodný pro spárování obkladů a dlažeb, přípravu malt a betonů a tvorbu stavebních prvků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílý cement AALBORG WHITE se často používá jako pojivo do různých typů malt. Společně s vápencem se používá ve výrobě vápenocementových malt. Pro zachování bělosti doporučujeme k mísení malt používat nekorodující nástroje.

Charakteristika a parametry:
- bělost 85 %
- velmi rychlý nárůst pevnosti
- stálost fyzikálních a chemických vlastností
- Přirozeně nízký obsah alkálií a chromátů
- vysoká odolnost proti síranům
- pevnost v tlaku po 2 dnech 40 MPa až 48 MPa
- pevnost v tlaku po 28 dnech 66 MPa až 76 MPa.

Údaje o výrobku:

Bílý cement AALBORG WHITE
Typ CEM I 52,5 R
Pevnostní třída 52,5 R
Síranovzdornost C3A : 4 - 5 %
Obsah alkálií 0,2 - 0,3 %
Měrný povrch Blaine (m2 / kg) 400
Rozpínavost (mm) 0 - 2
Ztráta žíháním 0 - 1,0 %
SO3 1,8 - 2,3 %
Chlorid 0 - 0,02 %
Y-odraz 85,0 - 89,5 %

 

Skladování - Je-li cement AALBORG WHITE uchováván ve vnitřních prostorách ve vhodném a suchém prostředí, může být skladován minimálně 6 měsíců. Vyvarujte se vlhkosti. Pytle neskladujte přímo na zemi nebo přímo na podlaze. Zabraňte přímému kontaktu pytlů s vnější zdí. Pytle doporučujeme buď vyrovnat na sebe na slepou podlahu 10-20 cm nad běžnou podlahu, nebo skladovat na paletách. Dutina pod slepou podlahou by měla být ventilována, pytle tak zůstávají v suchu. Cement, který byl skladován dlouhodobě, před použitím zkontrolujte, proveďte např. zkušební lití. Obsahuje-li cement ztvrdlé hrudky, neměl by být použit, neboť nelze zaručit pevnost.

Zdraví a bezpečnost - Zabraňte kontaktu s cementem smíchaným s vodou, tělními tekutinami nebo s betonem či maltou, neboť může způsobit podráždění, dermatitidu či popáleniny. Dojde-li k výše zmíněnému kontaktu, neprodleně omyjte zasažené místo velkým množstvím čisté vody. V případě zasažení očí je okamžitě vypláchněte čistou vodou a vyhledejte lékařskou pomoc.

Služby - Technické poradenské oddělení je vám k dispozici v případě, že budete potřebovat pomoc např. v oblasti mísících poměrů nebo použití.

Výrobce: Aalborg Portland A/S, Dánsko

 

Pro více informací klikněte ZDE

 

.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílý cement
Hmotnost: 25.1 kg