Zeolit - KlinoFish (4-8 mm) 10 litrů

Kód: 132
Novinka
255 Kč
Skladem

Náplň na dno akvárií, zahradních bazénků,... KlinoFish je čistá přírodní sedimentární hornina zeolit.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Náplň na dno akvárií, zahradních bazénků Zeolit Klinofish (4-8 mm) - 10 litrů

 Popis:

 Čistý přírodní sediment s vynikající schopností pohlcovat, filtrovat a pevně vázat jedovaté látky.

  • KlinoFISH je čistá přírodní sedimentární hornina zeolit. Vynikající vlastnost jí poskytuje minerál Klinoptilolit.
  • KlinoFISH má díky tomu neuvěřitelnou schopnost pohlcovat, filtrovat a pevně vázat jedovaté látky a je dobře znám jak akvaristům, tak i majitelům zahradních rybníčků. Dýcháním ryb a rozkladem odpadních produktů ( výkalů, jídla, vodních rostlin) vzniká ve Vašem rybníčku amoniak. Pokud se vysoký obsah amoniaku v rybniční vodě včas nezpozoruje a jeho koncentrace nesníží, může to vést až k situaci ohrožující život Vašich vodních živočichů.
  • KlinoFISH váže amoniak a reguluje tím také hodnotu dusíkatých látek v zahradním rybníčku. Tím se zpomaluje rozvoj řas.
  • KlinoFISH zároveň stabilizuje hodnotu pH a váže další škodlivé látky, které by mohly vést až k onemocnění ryb.
  • KlinoFISH napomáhá bakteriálnímu odbourávání zachycených škodlivin a přebytečných živin.
  • KlinoFISH se dávkuje velmi snadno. 1 litr zeolitu vystačí pro 1000 litrů rybniční vody. Spočítejte si přibližný celkový obsah vody v rybníčku a připravte tomu odpovídající množství zeolitu KlinoFISH.
  • KlinoFISH umístěte do oblasti filtru, proudící vody, případně na vtok do jezírka. Pro snadnou manipulaci může být umístěn v plastových nádobách s otvory, přes které voda protéká.
  • KlinoFISH je možné zregenerovat. Kontrolujte pravidelně hodnoty Vaší vody, pH a dusitany. Pokud dusitany neodpovídají doporučeným hodnotám, může to být nasycením zeolitu. Vyjměte KlinoFISH z Vašeho filtračního média a ponořte ho na 24 hodin do 3-5% roztoku vody a kuchyňské soli Následně ho dobře propláchněte čistou vodou.
  • Použijete-li KlinoFISH jako akvarijní štěrk nebo náplň do filtru akvária, je nutné jej důkladně opláchnout pod tekoucí vodou.
 

Technické údaje:

Obsah Klinoptilolitu minimálně 84 %
Pórovitost 32 %
Celková výměnná kapacita NH4+ 1,2 - 1,5 mol/ kg
pH 6,8 - 7,2
Zrnitost: 4 - 8 mm
  8 - 16 mm
  16 - 32 mm
 

Poznámka:

Uvedené fyzické vlastnosti jsou obvyklé a neměly by být považovány za specifikaci.
Informace uvedené v naší literatuře jsou založeny na údajích a zkušenostech a jsou poskytnuty v dobré víře. Naše politika je stálý výzkum a vývoj a proto si vyhrazujeme právo kdykoliv aktualizovat tyto informace; zákazník by se měl vždy ujistit, zda má poslední verzi.
Garantujeme stálou vysokou kvalitu našich výrobků, avšak protože nemáme kontrolu nad aplikacemi, ve kterých jsou naše materiály používány, aplikačními podmínkami nebo provedením prací, nejsme schopni akceptovat žádné reklamace ztrát nebo škod, které mohly vzniknout.
Materiály jsou dodávány v souladu s našimi standardními podmínkami prodeje.

 

Balení: 10 l vědro

 

Pro více informací klikněte ZDE

 

.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zeolit - Klinofish
Hmotnost: 10.5 kg